2 runda Rally Park Cup-Podsumowanie

Strona główna/Sprint/2 runda Rally Park Cup-Podsumowanie

Druga runda pucharu Rally Park Kaczyce przechodzi do historii…

Pierwsza odsłona nowo powstałego pucharu w Kaczycach zebrała same pozytywne opinie wśród zawodników, oraz kibiców. Festynowa atmosfera została podtrzymana również na drugiej rundzie, a dodatkowo przygotowane zostały atrakcje dla najmłodszych kibiców, którzy dostali darmowy popcorn i watę cukrową.

Wiadomo że apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc organizatorzy starają się z rundy na rundę dokładać nowe pomysły na utrzymanie dobrej atmosfery. Jak to wygląda w praktyce zostawiamy do indywidualnej oceny każdego z obecnych.

Sportowo zawody zostały rozegrane na nieco ponad 2km odcinku pokonywanym 5 razy. Lista zgłoszeń zatrzymała się na 70 zgłoszeniach, niestety nie wszystkie załogi stawiły się na starcie. Zapoznanie z trasą odbywało się na piechotę, co zawodnikom przyzwyczajonym do objazdu trasy nie pomagało w idealnej ocenie niektórych partii. W walce o cenne sekundy kolejny raz pomogła pogoda, z nieba nie spadła ani jedna kropla deszczu, dzięki wysuszonej i nieco zasyfionej trasie kibice mogli delektować się efektownymi poślizgami kolejnych załóg. Szczęśliwie kolejny raz straty po wypadnięciach z trasy skończyły się na poobijanych samochodach.

Najszybszą załogą generalki tym razem ekipa efektownego BMWe36 Krystian Kacprzak/Paweł Skurzok pokonali w walce zwycięzców klasy 4 Piotr Żbikowski/Wojciech Janowski Mitsubishi Lancer EVO9, najniższy stopień podium wywalczyli drudzy w klasie 4 powracający po przerwie Artur Podżorski/Agata Podżorska Audi A3.