18 i 19 sierpnia w Gminie Gorzyce wystartuje 4 runda Rajdowego Pucharu Śląska El-Instal.

Strona główna/Sprint/18 i 19 sierpnia w Gminie Gorzyce wystartuje 4 runda Rajdowego Pucharu Śląska El-Instal.

Gmina Gorzyce od czterech lat gości na swoim terenie załogi z całego Śląska. W tym roku nadszedł czas na zawody o jeszcze większym prestiżu i do Gorzyc zawitają załogi z całej Polski. Wszystko za sprawą Rajdowego Pucharu Śląska El-Instal, który w tym roku wystartuje już czwarty raz. I tak po Wiślicy, Łodygowicach oraz Jastrzębiu Zdroju w sierpniu samochody rajdowe zjadą się do Gorzyc. W Gorzycach pierwszy raz będzie można zobaczyć tak dobrych zawodników i tak dużą ilość najmocniejszych samochodów rajdowych w klasie K4. Nie zabraknie takich maszyn jak Skoda Fabia Proto czy Mitsubishi Lancer EVO X i Subaru Impreza. Kibiców ucieszy również nie tylko plejada najmocniejszych rajdówek, ale i kilka Fiatów 126p w wersji rajdowej oraz inne popularne rajdówki. Do rajdu zgłosiło się już 85 załóg, które będą rywalizować w sobotę podczas prologu o długości 2,5 km, który wystartuje o godzinie 17: 00 Drugi dzień rajdu rozpocznie się startem o godzinie 9: 00 gdzie załogi przejadą czterokrotnie dwa odcinki specjalne o długości 4,5 km (OES 2,4,6,8) i 7,3 km (OES 3,5,7,9).

Mapki rajdu zostaną opublikowane w sobotę rano na stronie rajdowka.pl oraz na profilu Facebook Rajdowego Pucharu Śląska El-Instal. Bezpośrednio z trasy rajdu będzie prowadzona transmisja wideo na żywo przez ekipę, która prowadziła relację z ostatniej rundy Mistrzostw Polski. Oczywiście nie zabraknie w niej profesjonalnego komentarza pana Izaaka Chwista. Wyniki rajdu również publikowane są na żywo, co daje kibicom pełny podgląd na sytuację podczas rajdu . Z samej bazy rajdu prowadzona będzie też transmisja z wywiadami, których będą udzielały załogi oczekujące na kolejny start. Wszystkie potrzebne linki zostaną podane na stronie Gminy Gorzyce oraz portalu  rajdowka.pl na kilka dni przed rajdem.

Baza rajdu ulokowana została na terenie Campingu Europa w Olzie ul. Wiejska 47 gdzie organizatorzy zapraszają również do zobaczenia rajdówek z bliska. Cały rajd odbywa się pod patronatem Wójta Gminy Gorzyce, który osobiście wręczy puchary najlepszym zawodnikom. To kolejne sportowe święto w Gminie Gorzyce i jak podkreśla Daniel Jakubczyk Wójt Gminy Gorzyce sport w każdym wydaniu jest czymś bardzo ważnym w życiu każdego człowieka.

W organizacji tej kolejnej wielkiej imprezy sportowej zaangażowany jest również Ośrodek Kultury w Czyżowicach. Pracownicy z O.K Czyżowice wraz z organizatorami Rajdowego Pucharu Śląska El-Instal i Policją zorganizowali również spotkanie z dziećmi Gminy Gorzyce, na którym zaproszone załogi rajdowe pokazały dzieciom, na czym polegają rajdy samochodowe. Wraz z Policją organizatorzy rajdu tłumaczyli najmłodszym jak bezpiecznie zachowywać się podczas kibicowania na rajdzie. Młodzi ludzie mieli też okazję poznać rajdy od przysłowiowej kuchni oraz zobaczyć, z czego zbudowany jest samochód rajdowy i jakie posiada wyposażenie, które czyni go rajdówką.

Jak mówią organizatorzy rajdu Grzegorz Czarnik i Artur Bal najważniejsza w zakresie bezpieczeństwa podczas rajdu jest edukacja a u najmłodszych edukacja przez zabawę sprawdza się wyśmienicie.

Nie chcemy tylko pouczać i przestrzegać, ale również pokazać dzieciakom jak wspaniałą dziedziną sportu są rajdy samochodowe. Chcemy pokazać, że prawdziwe rajdy są tuż obok nas a nie tylko w grach komputerowych i telewizji. Dlatego warto wyrwać młodych ludzi z domu i pokazać, że rajdy to nie tylko rywalizacja i ciężki trening, ale również ciekawi ludzie i przyjaźń miedzy rywalami. Kto wie może gdzieś na takim spotkaniu siedzi mały rajdowy mistrz świata?

Regulamin


Robert Durczok – Koordynator medialny

Na wszelkie pytania organizatorzy chętnie odpowiedzą pod nr tel.

+48 510 349 055

Sierpień 14th, 2018|Kategoria: Sprint|Tagi: , |

Galerie Zdjęć

Super_KJS_Rajd_Tyski_Daniel_Godzik002.jpg Rajdowy Samochodowy Puchar Śląska - Rajd Tyski
002_Rallysprint_Kopna2019_Daniel_Godzik.jpg Vančík Rallysprintu Kopná 2019
002_38_ KOWAX_Valasska_Daniel_Godzik.jpg 38. KOWAX Valašská rally ValMezz
002_RPSL_Kuznia_2019.jpg Rajd o Puchar Burmistrza Kuźni Racborskiej
1_Runda_SMT_2019_Daniel_Godzik_002.jpg 1 runda SMT 2019-03-17
I_Runda_Szombierki_Rally_Cup_Daniel_Godzik_002.jpg I Runda Szombierki Rally Cup
2_Zimowy_Trening_AZT_Daniel_Godzik_02.jpg 2 Zimowy Trening AZT
wosp_Skoczow_2019_Daniel_Godzik_02.jpg Moto Wośp Skoczów
wosp_Skoczow_2019_073.jpg Moto WOŚP Skoczów
Barborka_Legend_2018_056.jpg Barbórka Legend 2018
IX_Mikulas_Rally_Daniel_Godzik_002.jpg IX. Mikuláš Rally Is Life 2018
44_Rajd_Cieszynska_Barborka_Daniel_Godzik002.jpg 44 Rajd Cieszyńska Barbórka
44_Rajd_Cieszynska_Barborka073.jpg 44 Rajd Cieszyńska Barbórka
Super_Sprint_100_lat_Niepodległosc_Daniel_Godziki002.jpg Super Sprint 100 lat Niepodległości – 6 Runda SMT
Grand_Prix_Warszawy_002.jpg Grand Prix Warszawy