1 runda Rajdowy Puchar Śląska – odwołana

Strona główna/Sprint/1 runda Rajdowy Puchar Śląska – odwołana

Stanowisko organizatora Rajdowego Pucharu Ślaska o odwołaniu rundy w Jastrzębiu Zdroju”

 

Z przykrością musimy Was poinformować że zaplanowany na przyszły weekend rajd w Jastrzębie-Zdrój nie odbędzie się. Władze miasta po przeprowadzeniu konsultacji społecznych z mieszkańcami sołectw na terenie których zaplanowaliśmy odcinki specjalne podjęły decyzję o nie wyrażeniu zgody na przeprowadzenie naszej imprezy. Jest to trzeci z rzędu odwołany przez nas rajd, my mamy już dosyć porażek. Popełniliśmy błąd planując odcinki tam gdzie już kilka razy różne rajdy samochodowe gościły, mieszkańcy mają dosyć zamykania ich w domach na całą niedzielę i warkotu niebezpiecznych samochodów pod ich domami. Odmowę dostaliśmy przedwczoraj ale jeszcze raz próbowaliśmy się odwołać i dogadać, niestety bez powodzenia.
Jest jeszcze kilka gmin które obiecały nam udostępnić swoje drogi, ustalone mamy tam też terminy ale nie wiemy czy będzie chciał ktoś tam jeszcze jeździć. Nam też już kończy się cierpliwość do organizacji kiedy trzeba spełniać różne nie raz bezsensowne i kosztowne wymogi i do końca nie wiadomo czy ktoś w ostatniej chwili nie zepsuje naszych planów. Na tą chwilę musimy odpocząć i zastanowić się nad dalszą organizacją rajdów.
Jeszcze raz bardzo przepraszamy za następny sprawiony Wam zawód. Wszystkie wpłaty wpisowego oczywiście natychmiast zwrócimy.
Dziękujemy wszystkim osobom które pomimo tego pasma porażek i niepowodzeń nadal są z nami, pomagają nam z nadzieją na lepsze czasy i klimat dla rajdów. Mamy nadzieję że takie nadejdą.

Od ostatniej rozegranej imprezy III Skoczowski Rally Sprint rozegranego 22 września mija już 5 miesięcy i czekać trzeba będzie dalej. Termin kolejnej rundy to maj jeśli oczywiście organizatorowi uda się dogadać z władzami samorządowymi bo jak się okazuje to jest obecnie największy problem. Włodarze gmin i mieszkańcy nie chcą rajdów. Jak się to dalej potoczy?

Marzec 8th, 2020|Kategoria: Sprint|Tagi: |

O Autorze: