1 Barbórka Kaczycka

Strona główna/Sprint/1 Barbórka Kaczycka

Rally Park Kaczyce 2.0 nie zapomniał o swoich zawodnikach i dał szansę na odpowiednie zakończenie sezonu!

Jedyna słuszna opcja na zakończenie sezonu to start w Barbórce. Jako że cała akcja Rally Park 2.0 odbywa się na terenie byłej kopalni to i tu nie mogło być inaczej! 2,5 km odcinek tradycyjnie pokonywany pięciokrotnie, a tym razem nawet sześciokrotnie gdyż organizatorzy zdecydowali o dołożeniu jednego przejazdu zapoznawczego z powodu lodu obecnego na trasie.

Warunki bardzo mocno przypominały rajd Monte Carlo, od rana lód, a im bliżej końca zawodów temperatura rosła i ostatni przejazd pokonywany już był na mega śliskim mokrym asfalcie. 56 załóg na starcie świetnie poradziło sobie z warunkami i zawody obyły się bezwypadkowo.

Najszybszą załogą generalki okazała się załoga Żbikowski/Janowski Mitsubishi Lancer EVO9, na drugiej pozycji dojechała załoga Mendrek/Mendrek w Hondzie Civic (po Agnieszce Załęckiej), podium uzupełnił duet ze starym wyjadaczem za kierownicą Szewczyk/Baron Peugeot 206. Mimo fatalnych warunków zwycięzcy klasy RWD Sikora/Tytko uplasowali się na czwartym miejscu!


fot.JustynaHusFotografia

Mimo końca roku i mroźniej aury zawody przebiegały w gorącej atmosferze którą dodatkowo podgrzewało palące się cały dzień mega ognicho! Kiełbaska ryk silników, czego można oczekiwać więcej od miejsca stworzonego przez pasjonatów dla pasjonatów?.

Na dzień dzisiejszy ciężko cokolwiek zaplanować dalej niż kilka dni w przód, jednak ze wstępnych zapewnień organizatorów możemy być pewni że po świętach wrócą organizowane treningi. Co będzie z kolejną edycji rally cup? Musimy jeszcze poczekać.

Jak na razie wspólnie z ekipą Rally Park Kaczyce 2.0 chcemy podziękować osobą zaangażowanym w ten projekt, safety Junior Rally Team, OSP Kaczyce, sponsorom i razem z nami współpracującym mediom foto, video oraz VIFI.pl.
Wielkie dzięki należą się także Ranking Śląskich Rajdów za prowadzenie klasyfikacji punktowych!

Tym razem nie będziemy się rozpisywać kto co pojechał gdyż wyniki Barbórki nie mają aż tak wielkiego znaczenia. Całość można przeanalizować —->WYNIKI

Polecamy zobaczyć jak to było na podsumowaniu imprezy od Kupchuck Records—>

 

O Autorze: